Download Brave Browser
Best Browser In The World

I’m a publisher – This page is not the original website of the company

You can download the browser from my website and support me

Współpraca Brave z Yubico – YubiKey Brave dla iOS

Brave rozpoczął współpracę z Yubico, wspierając YubiKey Brave dla iOS. Yubico jest wiodącym dostawcą kluczy bezpieczeństwa uwierzytelniania sprzętowego – urządzeń, które chronią loginy do kont online przed phishingiem, man-in-the-middle i innymi zagrożeniami związanymi z przejęciem konta.

W przeciwieństwie do kodu wprowadzonego z wiadomości tekstowej lub aplikacji, klucze bezpieczeństwa, takie jak YubiKey, nie tylko uwierzytelniają użytkownika jednym dotknięciem, ale także weryfikują tożsamość witryny, na którą się logujesz. Sfałszowana witryna z wprowadzającą w błąd nazwą domeny może wystarczyć na okazjonalne potykanie się z osobą, ale nie może sfałszować klucza kryptograficznego używanego w protokołach U2F i WebAuthn obsługiwanych przez YubiKey.

Dzięki wsparciu Brave dla nadchodzących urządzeń YubiKey 5Ci firmy Yubico, ze złączem USB-C i Lightning na jednym urządzeniu, wkrótce będziemy mogli korzystać z tego samego solidnego klucza bezpieczeństwa na wielu urządzeniach, w tym iPhone’ach i iPadach. Pozwala to na usunięcie mniej bezpiecznych metod logowania i znacznie zmniejsza ryzyko phishingu na chronionych kontach, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia się logujesz.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Yubico na YubiKey dla programu Lightning Private Preview (obecnie rozszerzonego na program YubiKey dla Lightning Partner Preview). Dzięki wczesnemu dostępowi do otwartego pakietu SDK Yubico dla systemu iOS i prototypów sprzętu zwanego teraz YubiKey 5Ci, byliśmy w stanie współpracować z zespołem Yubico, aby po raz pierwszy zapewnić obsługę klucza bezpieczeństwa w przeglądarce iOS.

„Przeglądarka Brave domyślnie integruje funkcje ochrony prywatności i bezpieczeństwa, a oferowanie użytkownikom YubiKey uwierzytelniania odpornego na wyłudzanie informacji jest naturalną ewolucją w naszej misji dostarczania przeglądarki, która najpierw służy użytkownikowi” – powiedział Brendan Eich, dyrektor generalny założyciel Brave Software. „Cieszymy się, że witryny z silnym wsparciem uwierzytelniania U2F lub WebAuthn będą działać w Brave na urządzeniach z systemem iOS, pozwalając na ten sam trwały klucz bezpieczeństwa sprzętowego do ochrony kont na dowolnym urządzeniu. To ekscytujące, gdy Yubico dostarcza swoje open source’owe SDK iOS, a program dociera do jeszcze większej liczby programistów. ”

„Yubico z radością wita Brave w naszym programie partnerskim YubiKey. Dzięki wspólnej wizji zapewniającej dużą prywatność i bezpieczeństwo w Internecie, nasza współpraca jest naturalna ”- powiedziała Stina Ehrensvard, dyrektor generalna i założycielka Yubico. „Dzięki wsparciu WebAuthn, Brave jest teraz najnowszą przeglądarką internetową, która zapewnia silne uwierzytelnianie, dając użytkownikom w Internecie większy wybór i umożliwiając stronom ufającym oferowanie spójnego doświadczenia użytkownika we wszystkich przeglądarkach i platformach, w tym w iOS”.

Wsparcie Brave’a dla kluczy bezpieczeństwa YubiKey 5Ci zostanie zademonstrowane w Identiverse w Waszyngtonie, D.C. w tym tygodniu (25-28 czerwca). Urządzenia YubiKey 5Ci będą dostępne w sprzedaży w Yubico jeszcze w tym roku.

 

Zachęcam do zapoznania się z oryginalnym tekstem, gdzie znajdziecie dużo więcej szczegółowych informacji:

Adding YubiKey Support to Brave for iOS