Download Brave Browser
Best Browser In The World

I am a publisher – this site is not the company’s original website

You can download a browser from my website and support me

Współpraca Brave z Yubico – YubiKey Brave dla iOS

Brave rozpoczął współpracę z Yubico, wspierając YubiKey Brave dla iOS. Yubico jest wiodącym dostawcą kluczy bezpieczeństwa uwierzytelniania sprzętowego – urządzeń, które chronią loginy do kont online przed phishingiem, man-in-the-middle i innymi zagrożeniami związanymi z przejęciem konta.

W przeciwieństwie do kodu wprowadzonego z wiadomości tekstowej lub aplikacji, klucze bezpieczeństwa, takie jak YubiKey, nie tylko uwierzytelniają użytkownika jednym dotknięciem, ale także weryfikują tożsamość witryny, na którą się logujesz. Sfałszowana witryna z wprowadzającą w błąd nazwą domeny może wystarczyć na okazjonalne potykanie się z osobą, ale nie może sfałszować klucza kryptograficznego używanego w protokołach U2F i WebAuthn obsługiwanych przez YubiKey.

Dzięki wsparciu Brave dla nadchodzących urządzeń YubiKey 5Ci firmy Yubico, ze złączem USB-C i Lightning na jednym urządzeniu, wkrótce będziemy mogli korzystać z tego samego solidnego klucza bezpieczeństwa na wielu urządzeniach, w tym iPhone’ach i iPadach. Pozwala to na usunięcie mniej bezpiecznych metod logowania i znacznie zmniejsza ryzyko phishingu na chronionych kontach, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia się logujesz.

 

Zachęcam do zapoznania się z oryginalnym tekstem, gdzie znajdziecie dużo więcej szczegółowych informacji:

Adding YubiKey Support to Brave for iOS